Název Werter FRED 750
Objednací kód 3106
EAN 8594191551066
Typ produktu Vodárna s frekvenčním měničem
Popis produktu Werter FRED 750 je automatická vodárna s frekvenčním měničem. Frekvenční měnič automaticky zapíná a vypíná čerpadlo a zároveň plynule reguluje jeho výkon podle skutečné spotřeby vody v soustavě. Pokud se v systému zvýší odběr vody (např. otevření dalšího kohoutu), frekvenční měnič zvýší otáčky motoru tak, aby se zvýšilo množství dodávané vody. Při snížení odběru vody se naopak výkon čerpadla sníží. Díky tomu je v celém systému udržován konstantní tlak vody a dochází k výrazné úspoře energie. Start motoru je díky frekvenčnímu měniči pozvolný, což prodlužuje životnost čerpadla a zabraňuje vodním rázům v soustavě. Frekvenční měnič zároveň chrání čerpadlo proti chodu na sucho, proti přetížení a proti elektrickým chybám. Vodárna je vybavena kvalitním čtyřstupňovým odstředivým čerpadlem (není samonasávací) s vysokým výkonem, dlouhou životností a nízkou hlučností.
UPOZORNĚNÍ: Čerpadlo není samonasávací - doporučujeme používat pouze pro instalace, kde voda do čerpadla vstupuje pod tlakem, nebo přitéká volným nátokem (hladina vody ve zdroji je nad úrovní čerpadla). Čerpadlo má sice sací schopnost, ale není samonasávácí. Pokud je instalováno v režimu sání, je nutné, aby sací potrubí bylo dokonale utěsněno a čerpadlo i sací potrubí bylo před uvedením do provozu zcela zavodněno. Zejm. u starších instalací mohou vznikat problémy s utěsněním a zavodněním a čerpadlo nemusí pracovat správně.
Hmotnost netto/brutto 13,7 kg / 16 kg
Rozměr produktu (DxŠxV) 410 x 212 x 499  mm
Rozměr balení (DxŠxV) 450 x 230 x 520 mm
Balení kartonová zpevněná krabice
Výkonová křivka křivka
Rozměry rozměry
Návod návod
Obrázky obrázek 1
obrázek 2
obrázek 3
obrázek 4
obrázek 5
obrázek 6 - schéma
Hlavní výhody Konstantní tlak vody
Výkonné čtyřstupňové čerpadlo
Výrazná úspora energie
Pozvolný start motoru - šetří čerpadlo a zabraňuje vodním rázům
Ochrana proti chodu na sucho
Ochrana proti přetížení, elektrická ochrana
Tichý chod čerpadla
Snadné ovládání
Dlouhá životnost
Parametry Max. výtlak 45 m
Provozní rozsah 10 - 40 m
Max. průtok 9 000 l/h
Max. sací výška 7 m
Max. provozní tlak 8 bar
Sací a výtlačné hrdlo G 1"
Jmenovitý výkon 750 W
Napětí 230 V

Aquafam

Velkoobchodní distribuci a autorizovaný servis produktů WERTER zajišťuje společnost Aquafam a.s. V případě zájmu o prodej čerpadel WERTER nás prosím kontaktujte. Název WERTER a logo WERTER jsou registrovanou ochrannou známkou.

top